Довгі доглянуті нігті надають жіночій руці особливу елегантність і витонченість, тому багато дівчат прагнуть досягти такого манікюру. Одні звертаються до майстрів для нарощування штучних нігтів, інші намагаються досягти потрібної довжини самостійно.
Вирощування натуральних нігтів – справа, що потребує терпіння і системного підходу. Щоб якнайшвидше побачити результат, слід дотримуватись кількох простих правил.
До вирощування нігтів потрібно підходити комплексно, тобто доглядати не тільки за їхньою зовнішньою оболонкою, роблячи якісний манікюр, але й живити їх зсередини. Щоб нігтьова пластина росла здоровою і міцною, необхідно забезпечувати організм усіма потрібними вітамінами та мікроелементами:
- Вітамін А. Усуває ламкість нігтів. Міститься в гарбузі, моркві, болгарському перці, броколі, петрушці, абрикосах. З тваринних продуктів він є у печінці, риб’ячому жирі, яйцях, жирних молочних продуктах.
- Вітамін Е. При його нестачі нігті ламкі, а шкіра стає сухою. Найбагатший на цей вітамін олія зародків пшениці. Також він є в інших оліях (соняшниковій, кукурудзяній, лляній), у насінні та горіхах, броколі, шипшині. Курячі яйця і молочні продукти теж містять вітамін Е.
- Кальцій. Міститься в сирах, молочних та кисломолочних продуктах, рибі, капусті.
- Вітамін D. Необхідний для повноцінного засвоєння кальцію. Синтезується в шкірі під дією сонячних променів, тому потрібно частіше виходити на вулицю. Також цей вітамін можна знайти в рибі, творозі та сирі.
- Вітамін C. Завдяки йому нігтьова пластина не стає занадто тонкою. Міститься в шипшині, обліписі, чорній смородині, червоному болгарському перці, петрушці, цитрусових. Щоб всі необхідні вітаміни потрапляли в організм, достатньо збалансовано харчуватись. Якщо такої можливості немає, слід приймати вітамінні комплекси.
Правильне підпилювання нігтів
Приблизно раз на тиждень відростаючі нігті потрібно підпилювати, надаючи їм зручну форму. Потрібно спилювати кути і шліфувати поверхню нігтя, щоб на ньому не було відшарованих лусочок. Для підпилювання натуральних нігтів підходять пилки з абразивністю 180-240 грит, а для шліфування – 240-500 грит. Чим тонші і слабші нігті, тим менша має бути абразивність пилки. Щодо матеріалу, найменш травматичними для нігтів будуть скляні та керамічні пилки. Металеві, хоча й дешевші, можуть зашкодити нігтьовій пластині. Підпилювати потрібно від краю до центру нігтя – так зменшується ризик розшарування. Процедуру краще проводити до прийняття душу або ванночок для рук, оскільки розпарені нігті м’якші і їх легше пошкодити.
Ванночки для зміцнення нігтів
Поки нігті ще не виросли і не окріпли, ванночки краще робити щодня. Потім можна зменшити їх кількість до 1-2 разів на тиждень. Найпростіша і ефективна ванночка – з морською сіллю. Для цього в підходящу посудину потрібно налити 200 мл гарячої води і додати 2 ст. л. морської солі. Коли температура води стане терпимою для рук, слід опустити пальці в цей розчин і тримати близько 20 хвилин. Потім вимити руки і нанести живильний крем. Цю ванночку можна зробити ще кориснішою, додавши кілька крапель йоду або 1 ст. л. лимонного соку. Добре живлять нігті різні олії, наприклад, оливкова.
Можна зробити ванночку з теплого оливкового масла або змащувати ним нігті на ніч. Для кращого ефекту добре додати кілька крапель олії чайного дерева, бергамоту, лимона або ромашки. Крім того, нігті потрібно захищати від негативних впливів: прибирати в рукавичках, а в холодну погоду тримати руки в теплі. Дотримуючись цих простих правил, можна швидко виростити довгі і міцні натуральні нігті.
Публікація була корисною? Будемо раді, якщо поділитеся нею в соціальних мережах з друзями. Якщо ж потрібен якісний необрізний манікюр на Оболоні, скористайтеся вказаними на сайті контактами та запишіться до наших майстрів манікюру.