Натоптиш — це загрубілі ділянки шкіри на стопі, які виникають через тривале тертя. Наприклад, коли ви носите тісне або незручне взуття. Однак можуть бути й серйозніші причини. Якщо ви вже виявили такі грубі шкірні освіти, не чекайте, поки вони пройдуть самі по собі, а одразу беріть до уваги їх лікування. Адже це так само важливо, як і якісний педикюр.
Як боротися з натоптишами
Найзручніше видалити загрубілі ділянки шкіри під час педикюру у майстра. Але якщо ви віддаєте перевагу доглядати за ногами самостійно, ви також можете це зробити. Достатньо придбати в аптеці один із розм’якшувальних шкіру засобів і використовувати його згідно з інструкцією. Найпростіший засіб — саліцилова мазь, яка є дуже ефективною.
Існують також народні засоби для видалення натоптишів. Найбільш ефективним є цибуля. Достатньо ретельно подрібнити її і нанести отриману кашку безпосередньо на натоптиш перед сном, зверху потрібно замотати бинтом і одягти шкарпетки. Вранці ви свої ноги просто не впізнаєте. Можете ретельно їх помити і просто видалити вже розм’якшену шкіру.
Якщо ви боїтеся неприємного запаху, можна використовувати будь-яке рослинне масло. Ним слід просочити шматочок тканини, а потім прикласти до натоптиша, замотати пакетом або плівкою і зверху одягти шкарпетку. Тоді вранці натоптиш можна буде видалити звичайною струєю води. Дехто також використовує суміш касторової олії та гліцерину для цих цілей.
Для профілактики натоптишів важливо купувати тільки якісне взуття. Також потрібно регулярно робити ванночки для ніг, якщо натоптиші на вашій шкірі з’являються часто. В них слід додавати сіль, соду або звичайне мило. Це дозволить новим натоптишам розсмоктуватися ще до того, як вони встигнуть сформуватися. Але в будь-якому випадку, після видалення будь-яким способом загрубілої шкіри обробляйте це місце будь-яким антисептичним засобом і ретельно зволожуйте кремом.
Стаття була корисною? Поділіться нею з друзями в соціальних мережах, а також не забувайте, що записатися на манікюр у Києві краще всього в салоні манікюру і краси Mnail.