Коли йдеться про дитячий манікюр як аналог жіночого, батьки реагують по-різному: від повного неприйняття всього, окрім коротких рівних нігтів, до захопленого підтримання всіх модних тенденцій у манікюрі не тільки для мами, але й для доньки. Дитячий манікюр вже давно увійшов у прайс-лист багатьох студій нігтьового сервісу. Перш ніж вирішити, які межі дотримуватись у дитячому манікюрі, слід визначити, чим цей вид догляду за руками та нігтями має відрізнятись від манікюру для дорослих жінок.
Слід зазначити, що під дитячим манікюром розуміється не просто підрівнювання нігтів та видалення задирок. Діти можуть страждати від тих же проблем з нігтями, що й дорослі: ламкість нігтів, розшарування нігтів, суха кутикула, тріщини на шкірі навколо нігтів. Тому під дитячим манікюром слід розуміти комплексну процедуру, яка може включати і декоративне покриття нігтів лаком.
Зачем робити манікюр дітям
Манікюр для дитини – не менш важлива процедура по догляду за тілом, ніж умивання і чищення зубів. Дитячий манікюр приучає дитину доглядати за собою, за станом рук і нігтів, формує звичку до важливості краси тіла.
Манікюр допомагає дітям боротися з звичкою обкушувати нігті – оніхофагією. По-перше, короткі нігті, оброблена кутикула та бокові валикі, тим більше – нігті з лаком, не так зручно кусати, як задирки. По-друге, красиві та доглянуті нігті на підсвідомому рівні менше хочеться псувати. Проте психологи відзначають, що дитячий манікюр може допомогти відучити дитину від кусання нігтів до 12 років.
У дитячому манікюрі можна:
- Обробляти кутикулу. Але тільки маслом або спеціальним розчинником на основі фруктових кислот. При правильному використанні розчинник для кутикули видаляє шкіру, що має не тільки естетичний ефект. У дітей шкіра кутикули дуже ніжна, і при швидкому рості нігтів вона не відшаровується, а тягнеться за нігтьовою пластинкою, що в результаті рветься і на цьому місці з’являються задирки.
- Малювати нігті. Це може бути гігієнічний прозорий або кольоровий лак – але обов’язково якісний склад без формальдегіду. Обов’язковою умовою є використання укріплюючої прозорої бази, щоб пігмент не вбирався в дитячі нігті.
- Використовувати пилочку для нігтів. Пилочка, однак, має бути м’якою (180-240 грит). Зазвичай це пластикові та скляні пилочки. Металеві та паперові пилочки з абразивним шаром зазвичай мають більшу абразивність. Для очищення самого нігтя можна використовувати м’який баф, але не переусердствуйте, інакше можна пошкодити пластину.
У дитячому манікюрі не можна:
- Стригти вологі нігті. Дітям зазвичай підрізають нігті після ванни – здається, розпарені нігті і шкіра стають менш чутливими до маніпуляцій. Але саме це може призвести до більших травм шкіри при видаленні задирок і розшаруванню нігтів.
- Обрізати кутикулу. До 15 років не рекомендується робити обрізний манікюр через тонку та ніжну кутикулу, яка захищає корінь нігтя. Можна розчиняти кутикулу спеціальними засобами, але не обрізати її ножицями чи кусачками.
Як правильно робити дитячий манікюр вдома:
- Обробіть дезинфікуючим засобом руки та інструменти – як ваші, так і дитини.
- Підріжте нігті; форма повинна бути без гострих кутів. М’якою пилочкою (пластиковою або скляною) обробіть вільний край нігтів.
- Видаліть кутикулу розм’якшувачем на основі фруктових кислот. Бажано мати гіпоалергенний засіб, склад якого містить якомога більше натуральних речовин.
- Нанесіть на кутикулу спеціальне масло.
- За бажанням покрийте нігті лаком: захисною базою, кольоровим лаком, топовим покриттям. Замість лаку можна використовувати водні наклейки або стікери.
Публікація була корисною і цікавою? Тоді поділіться нею з друзями. Якщо вам потрібен манікюр на Оболоні, скористайтеся вказаними на сайті контактами та запишіться на манікюр до професіоналів.